Spiraliniai vamzdžiai

Spiraliniai vamzdžiai

Sunday, December 18th, 2011

Vamzdžių su spiraline siūle asortimentą ir techninius reikalavimus nustato GOST 8696-74.

Rusiški spiraliniai plieniniai vamzdžiai būna nuo 159 iki 2510 mm skersmens. Kadangi jie gaminami iš ruloninio plieno, sienelės storis yra santykinai mažesnis nei tiesiasiūlių. Pavyzdžiui 530 mm skersmens vamzdžių sienelės storis būna nuo 4 iki 9 mm.

Tuo tarpu kai tiesiasiūlių – nuo 5 iki 24 mm. Kas link techninių reikalavimų, tai jie normuoja mechanines ir chemines savybes. Kadangi silpniausia vieta yra siūlė, ypatingas dėmesys skiriamas siūlės medžiagos charakteristikų normavimui. Skersinė siūlė galima. Suvirinimas atliekamas ir iš vidaus, ir iš išorės. Gamykloje siūlė tikrinama rentgenu. Esant reikalui ji yra remontuojama ir dar kartą patikrinama rentgenu. Po užgrūdinimo ir atleidimo atliekamas hidraulinis bandymas, o po jo siūlė dar kartą patikrinama rentgenu ir ultragarsu.

Pagal savo konstrukcines savybes vamzdžiai su spiraline siūle nusileidžia tiesiasiūliams (dėl įtempimų siūlės zonoje, esant didelėms apkrovoms). Jie naudojami ten, kur temperatūra ir apkrovos mažesnės. Vis dėlto, dėka nuolat tobulėjančių technologijų, spiraliniai vamzdžiai vis mažiau skiriasi nuo tiesiasiūlių. Nežiūrint į tai, kad naujų spiralinių vamzdžių kaina yra tokia pat kaip ir tiesiasiūlių, antrinėje rinkoje jie dažniausiai būna pigesni.

Comments are closed.