Besiūliai vamzdžiai

Besiūliai vamzdžiai

Sunday, December 18th, 2011

Besiūliai plieniniai vamzdžiai būna karštai valcuoti (GOST 8731-74, GOST 8732-78) ir šaltai valcuoti (GOST 8734-75).
Besiūlis vamzdis gaminamas iš specialaus vamzdinio ruošinio karšto arba šalto deformavimo būdu. Šaltai valcuotas vamzdis žymiai brangesnis už karštai valcuotą. Jis yra plastiškesnis, o metalo struktūra geresnė.

Šaltai valcuoti vamzdžiai būna iki 250 mm skersmens (pagal GOST 8734-75). Antrinėje rinkoje sutinkamas retai. Praktiškai visas naudotas besiūlis vamzdis būna karštai valcuotas. Toliau aprašyme turėsime omeny būtent jį. Karštai valcuotų plieninių vamzdžių asortimentą nustato GOST 8732-78.

GOST 8731-74 numato techninius reikalavimus besiūliams vamzdžiams. Pagal šį GOST-ą vamzdžiai skirstomi į tris grupes: Č, Б ir В. A grupės vamzdžiams yra nustatyti mechaninių plieno savybių reikalavimai. Б grupėje normuojamos cheminės plieno savybės (tai yra svarbu įvertinant vamzdžio atsparumą korozijai). В grupėje normuojamos ir mechaninės, ir cheminės plieno savybės. Tai reikalinga dėl to, kad mechaninės savybės priklauso ne vien tik nuo cheminės plieno sudėties, bet ir nuo metalo struktūros, kurią įtakoja plieno liejimo technologija, terminis apdorojimas ir kiti faktoriai.
Dažniausiai antrinėje rinkoje sutinkamas B grupės besiūlis vamzdis, pagamintas iš kokybiško plieno 10 arba plieno 20, kuris buvo naudotas dujotiekiuose.

Comments are closed.